Trodnevlje uoči župne svetkovine Presvetog Trojstva, 2018.

PRESVETO TROJSTVO - ŽUPNA SVETKOVINA

Dragi župljani pred nama je još jedna proslava župnog blagdana, slavlje Svetkovine Presvetog Trojstva. Kao i prethodnih godina i ove ćemo imati priliku doživjeti duhovnu pripremu kroz Trodnevnicu uoči Svetkovine.

PROGRAM TRODNEVLJA:

ČETVRTAK, 24. svibnja

19:00 sati - Sveta Misa (vlč. Vlado Hren)

20:00 sati - Nastup zborova (gosti: zbor mladih iz župe sv. Luke Evanđeliste, Travno - Zagreb)

20:30 sati - Večera i druženje za mlade

Video prvog dana trodnevne priprave za župni blagdan Presvetog Trojstva možete pogledati OVDJE

PETAK, 25. svibnja

19:00 sati - Sveta Misa (vlč. Augustin Tašić)

20:00 sati - "Večer kulture i zajedništva" u društvenom domu - predstavljanje narodnih nošnji, običaja, plesa, te tradicijskih jela iz rodnih krajeva naših župljana

Video drugog dana trodnevne priprave za župni blagdan Presvetog Trojstva možete pogledati OVDJE

SUBOTA, 26. svibnja

19:00 sati - Sveta Misa (fra Marko Pustišek)

20:00 sati - Susret folklora u školsko-sportskoj dvorani u Rovišću

Video trećeg dana trodnevne priprave za župni blagdan Presvetog Trojstva možete pogledati OVDJE

NEDJELJA, 27. svibnja - SVETKOVINA PRESVETOG TROJSTVA

08:00 sati - Sveta Misa

11:00 sati - Svečana Sveta Misa (predvodi fra Jure Šarčević)

USKRS 2018 - Procesija

Na sam blagdan Uskrsnuća Gospodinova, središtem Rovišća (Trg hrvatskih branitelja) održana je uskrsna procesija kojoj su sudjelovali pripadnici DVD Vatrogasne zajednice Općine Rovišće, Limena glazba Predavac, te veoma veliki broj vjernika.

Križni put - 2018.

Kao i svake godine na Veliki Petak u 6.30 iz naše župne crkve krenulo je oko 150 župljana, od toga veliki broj mladih, na križni put (oko 43 km) po našoj župi. Moleći i slaveći Boga slijedili smo Isusa na njegovom križnom putu moleći za sve članove naše župe.