Uvođenje u službu novog upravitelja župe vlč. Stjepana Šprajca

U nedjelju 23. rujna 2018. godine, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Rovišću kancelar Bjelovarsko-križevačke biskupije preč. Damir Vrabec, snagom dekreta biskupa mons. Vjekoslava Huzjaka, svečano je tijekom obreda svete Mise u 11 sati, uveo u službu novog upravitelja župe velečasnog Stjepana Šprajc.

.

Imenovanja i premještaji svećenika Bjelovarsko-križevačke biskupije, 2018.

Bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak razriješio je, imenovao i premjestio svećenike svoje biskupije na sljedeće pastoralne službe:

Preč. Mihill Gojani, dosadašnji dekan Cirkvenskoga dekanata i župni upravitelj župe Presvetoga Trojstva u Rovišću, razriješen je službi i imenovan je župnikom župe svete Margarete u Dubravi.

Preč. Stjepan Šprajc, dosadašnji dekan Vrbovečkoga dekanata i župnik župe svete Margarete u Dubravi, razriješen je službi i imenovan je župnikom župe Presvetog Trojstva u Rovišću.

Preč. Stjepan Soviček, dosadašnji župni upravitelj župe svete Barbare, djevice i mučenice, u Carevdaru razriješen je službe. Vlč. Ivan Žufika, dosadašnji župnik župe svetoga Petra apostola u Svetom Petru Orehovcu, razriješen je službe i upućen u mirovinu. Vlč. Mato Šarić, dosadašnji župnik župe svetoga Stjepana prvomučenika u Štefanju, razriješen je službe i imenovan je župnikom župe svetoga Mihaela Arkanđela u Zrinskom Topolovcu. Vlč. Milan Kerš, dosadašnji župnik župe svetoga Mihaela Arkanđela u Zrinskom Topolovcu, razriješen je službe i upućen na godinu dana stanke. Vlč. Krunoslav Detić, župnik župe svetoga Mihaela Arkanđela u Miholcu imenovan je župnim upraviteljem župe svetoga Petra apostola u Svetom Petru Orehovcu. Vlč. Mladen Benko, s oporavka u župi Presvetog Trojstva u Rovišću, upućen je na nastavak oporavka u župu svetoga Mihaela Arkanđela u Miholec. Vlč. Mirek Hrvojić, dosadašnji župnik župe svete Marije Magdalene u Kapeli, razriješen je službe i imenovan župnikom župe svetoga Stjepana prvomučenika u Štefanju. Vlč. Tomislav Fridl, dosadašnji župnik župe svetoga Martina biskupa u Velikoj Trnovitici i župe Sveta tri kralja u Staroj Plošćici razriješen je službi i stavljen na raspolaganje Ravnateljstvu hrvatske inozemne pastve u Zagrebu. Vlč. Krunoslav Brunović imenovan je župnikom župe svetoga Martina biskupa u Velikoj Trnovitici i župnikom župe Sveta tri kralja u Staroj Plošćici. Vlč. Dejan Tot, tajnik Bjelovarsko-križevačkog biskupa, imenovan je župnim upraviteljem župe svete Marije Magdalene u Kapeli. Vlč. Damir Burlić, dosadašnji župni vikar župe svete Terezije Avilske u Bjelovaru razriješen je službe i imenovan župnikom župe svete Barbare djevice i mučenice u Carevdaru i ravnateljem Biskupijskoga pastoralno-duhovnog centra u Carevdaru. Vlč. Josip Benko, dosadašnji župni vikar župe svetoga Vida mučenika u Vrbovcu, razriješen je službe i imenovan župnim vikarom župe svete Terezije Avilske u Bjelovaru. Vlč. Mihael Hertarić, mladomisnik, imenovan je župnim vikarom župe svetoga Vida mučenika u Vrbovcu.

Izvor: IKA, Zagreb 5.7.2018.

Trodnevlje uoči župne svetkovine Presvetog Trojstva, 2018.

PRESVETO TROJSTVO - ŽUPNA SVETKOVINA

Dragi župljani pred nama je još jedna proslava župnog blagdana, slavlje Svetkovine Presvetog Trojstva. Kao i prethodnih godina i ove ćemo imati priliku doživjeti duhovnu pripremu kroz Trodnevnicu uoči Svetkovine.

PROGRAM TRODNEVLJA:

ČETVRTAK, 24. svibnja

19:00 sati - Sveta Misa (vlč. Vlado Hren)

20:00 sati - Nastup zborova (gosti: zbor mladih iz župe sv. Luke Evanđeliste, Travno - Zagreb)

20:30 sati - Večera i druženje za mlade

Video prvog dana trodnevne priprave za župni blagdan Presvetog Trojstva možete pogledati OVDJE

PETAK, 25. svibnja

19:00 sati - Sveta Misa (vlč. Augustin Tašić)

20:00 sati - "Večer kulture i zajedništva" u društvenom domu - predstavljanje narodnih nošnji, običaja, plesa, te tradicijskih jela iz rodnih krajeva naših župljana

Video drugog dana trodnevne priprave za župni blagdan Presvetog Trojstva možete pogledati OVDJE

SUBOTA, 26. svibnja

19:00 sati - Sveta Misa (fra Marko Pustišek)